הקמפוס החרדי

הקמפוס החרדי

דלת פתוחה למחלקה

אירועים קרובים במחלקה

הקודם
הבא
הקמפוס החרדי: תוכניות לימודים לחרדים
אוניברסיטת בר אילן מציעה למגזר החרדי מגוון מסלולי תואר ראשון לחרדים המתקיימים בתוך הקמפוס החרדי.

שעות הלימוד בקמפוס נפרדות לגברים ונשים.

הקמפוס החרדי ומרכז הרישום לתוכניות לימודים לחרדים, נמצאים באוניברסיטת בר אילן, בנין שרמן (101) בסמוך לשער 'גהה' - שער הכניסה לאוניברסיטה מכיוון בני ברק, סמוך לתחנות האוטובוס של הגשר להולכי הרגל.
בתוך הקמפוס החרדי קיימים מספר מסלולי לימודים לחרדים:
מסלול לימודים לתואר B.A בפסיכולוגיה - נשים

לפני כשלוש שנים, נפתח באוניברסיטת בר אילן מסלול לימודים ייחודי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, המיועד לנשים מן המגזר החרדי.

מסלול לימודים זה נפתח תחת אישור המועצה להשכלה גבוהה ופיקוחה,  ומתוך הכרה בצורך  הרב בנשות מקצוע בתחום.

על מנת לאפשר לנשים חרדיות לימוד איכותי ברמה הגבוהה ביותר, המתחשב בצורכיהן התרבותיים והרוחניים הייחודיים, הוקם בתוך האוניברסיטה קמפוס נפרד המאפשר לנשים חרדיות לימוד במסגרת של נשים בלבד.

היתרונות בקמפוס זה עבור נשים חרדיות הם רבים: הלימוד נעשה באופן אינטימי, במסגרת של נשים בלבד, במקום משופץ ושקט. הלימודים מתפרסים על פני שלושה ימים בשבוע, לאורך כל השנה הקלנדרית, על מנת שהנשים החרדיות תוכלנה להמשיך לעבוד ולפרנס את משפחותיהן. התוכנית מלווה על ידי הרב דב בקשט, המשמש מלווה רוחני עבור הסטודנטיות, וסגל ההוראה עובר הכשרה באשר להנגשת תכני הלימוד והבנת הרגישות התרבותית הייחודית ללומדות. דרישות הקבלה לתוכנית מותאמות ליכולות המועמדות מן המגזר החרדי בהינתן מסגרות הלימוד התיכוניות הקיימות עבורן בישראל. בנוסף, הוקמה מכינה ייעודית למועמדות שאינן עומדות בדרישות הסף.

חשוב לציין כי תוכנית הלימודים עצמה  זהה לתוכנית הנלמדת במחלקת ה"אם" בקמפוס. הסטודנטיות לומדות את כל חומר הלימודים הנלמד במחלקה "האם" ונבחנות באותם מבחנים. כמו כן, התוכנית בבר אילן ייחודית בכך שהיא כוללת מסגרת של התנסות מעשית בשדה, המאפשרת  טעימה, דרך עבודה מעשית, מעבודת הפסיכולוגים במסגרות השונות ברחבי הארץ.

סטודנטיות מצטיינות, שתהיינה מעוניינות בכך, תוכלנה לגשת כבר בתחילת שנה ג' למבחן "המתאם" הממיין לקראת תואר שני.

תנאי קבלה:

תעודת בגרות מלאה בממוצע 95 לפחות.

ציון 90 במתמטיקה 3 יח"ל.

ציון 90 באנגלית 4 יח"ל

מבחן מימ"ד בציון 450 לפחות

או סיום מכינה בתנאים הנ"ל

* מקרים ייחודיים יידונו בנפרד.

מסלול לימודים לתואר ראשון במנהיגות וניהול מערכות חינוך - נשים

תכנית הלימודים במגמה זו הינה תכנית ייחודית אשר באה לתת מענה  לפיתוח מחנכים/ות בחברה החרדית בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

מטרות התכנית הן: מתן כלים וידע לסטודנטים המעוניינים לעבוד ולהתפתח במערכת החינוך .להוביל  להישגים, לנהל נכון צוותים חינוכיים ולהיות מנהיגים חינוכיים.

תכנית הלימודים מתמקדת בנושאים רבים כמו:הכרת תשתיות ומערכות חינוך  בישראל.

הכרת תיאוריות מרכזיות בתחום המנהיגות בכלל ובחינוך בפרט.

התמודדות עם דילמות חינוכיות כמו אלימות ,אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים,נוער בסיכון ועוד.

הכשרה מעשית במנהל החינוכי  ובניהול פיננסי-חינוכי ותיקצוב מערכות חינוך.

מסגרת הלימודים בקמפוס החרדי באוניברסיטת בר-אילן מותאמת לאוכלוסיה החרדית .

תנאי קבלה:

תעודת מורה בכירה + גליון ציונים תלת שנתי מוכר ע"י משרד החינוך בממוצע סופי 85 ומעלה.

בנוסף, ציוני בגרות או ציוני סאלד

מסלול לימודים לתואר B.A בניהול לוגיסטיקה - לוגיסטיקה כלכלה ולימודים בין תחומים - גברים

כיום כל ארגון או עסק גדול חייב מערך לוגיסטי איכותי עם אנשי מקצוע איכותיים, הממוקדים בשיפור הביצועים בארגון. בנוסף לכך, בשנים האחרונות תחום הלוגיסטיקה הינו בין התחומים המתפתחים ביותר בפן האקדמאי והמקצועי כאחד וזאת כמעט ללא תלות במצב המשק. בהגדרתה, הלוגיסטיקה הינה תורת ניהול החומר והשירותים הנלווים אליו בארגון. הלוגיסטיקה אחראית על שרשרת האספקה, הייעול, התיאום, התכנון, הפיקוח והאספקה לליבת הייצור של הארגון את החומר (רכש, מלאים, תובלה ושינוע, תשתיות ייצור פיזיות, יישומים טכנולוגיים ואף כוח-אדם) והשירותים הנלווים אליו באיכות, בכמות, במקום, בזמן ובעלות הנדרשים.

הלימודים במסלול נועדו להקנות לסטודנטים הבנה אקדמית ולאפשר להם לצאת אל שוק רווחי ודינאמי עם כישורים מקצועיים כוללים בתחומי ניהול התפעול, הלוגיסטיקה והכלכלה. בין המקצועות הרבים מעולם הניהול הנפתחים עבור בוגרי התואר נמצאים: מנהלי צוות ומחלקה, מנהלי שרשראות האספקה, מנהלי פרויקטים, מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי תפעול, מנהלי פיתוח, קנייני רכש, מנהלי רכש, מנהלי תיקי לקוחות, מתאמי יבוא/יצוא/אספקה, מנהלי מכירות, מנהלי הפצה, מנהלי מוצר, מתאמי הובלות, מתאמי לוגיסטיקה, מנהלי מלאי, מנהלי אחזקה, מנהלי מערכות מידע לוגיסטיות, מנהלי מחסן/מרלו"ג, מתכננים לוגיסטיים ועוד. כמו כן, חלק מהבוגרים השתלב בתחומי הבנקאות והכלכלה כמו גם בתחומי הניהול הכללי.

נושאי הלימוד מתמקדים בארבעה מעגלים:

מקצועות יסוד כגון: מתמטיקה, סטטיסטיקה, חקר ביצועים. מקצועות ליבה לוגיסטיים כגון: יסודות הלוגיסטיקה, ניהול רכש ומלאי, תובלה ושינוע, אחזקה, תמיכה לוגיסטית משולבת. מערכות מידע כגון: מערכות מידע ניהוליות ויישומי מערכות מידע לוגיסטיות. כלכלה כגון: מבואות מיקרו ומקרו כלכלה, תיאוריות ויישומים מיקרו ומקרו ומימון.

תנאי הקבלה:

אופציה א': תעודת בגרות בממוצע של 80. ציון במתמטיקה ברמת 3 יח"ל: 80 לפחות.

אופציה ב': תעודת מכינה בממוצע של 80 לפחות. כאשר בקורס מקביל ברמתו ל-3 יח"ל במתמטיקה הציון הינו 80 ומעלה, או ציון של 75 לפחות ב-4 יח"ל. המועמדים יתקבלו ללימודי התואר רק לאחר מתן אישור קבלה אישי לכל מועמד ע"י המחלקה לניהול, ע"פ שיקול דעתה.

מכינות
מכינות הקמפוס החרדי:

בתוך הקמפוס החרדי מתקיימות גם מכינות לגברים ולנשים אשר מטרתן להכין את התלמידים לקראת השתלבות בעולם האקדמיה ולסייע לתלמידים לעמוד בתנאי הקבלה למסלולי הלימודים לחרדים המתקיימים בתוך הקמפוס החרדי. להלן קישור למכינה לגברים, וקישור למכינה לנשים.

תלמידי ותלמידות הקמפוס החרדי יוכלו ליהנות ממגוון מלגות ייחודיות עם אפשרות להגיע ל-100% מימון בהתאם לקריטריונים של המלגות השונות.